Bandırma İlçe Halk Kütüphanesi
 

BAĞLANTILAR

 
 
Eğitici ve Kültürel Hizmetler

         

     Gerçekleştirilen kültürel faaliyetler önemli günler, anmalar, kutlamalar (Kütüphane Haftası, Dünya Çocuk Kitapları Haftası, Dünya Çocuk günü, Aile haftası, Turizm Haftası, Müzeler haftası vb..) ve Bakanlığımız önerileri doğrultusunda gerekli  kutlamalar yapılmaktadır. Konu ve olaya uygun paralelde kitap sergisi, söyleşiler, bilgilendirici toplantılar halka gerekli duyurular yapılarak halkın katılımı ile yapılmaktadır. Bu kültürel faaliyetler zaman – zaman diğer resmi kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılarak gerçekleştirilmektedir.

 

     Eğitici ve Kültürel faaliyetler kapsamında mevcut VCD ve Video ’dan zaman zaman değişik konularda belgesel, bilim ve kurgu, tarihi ve kültürel içerikli film ve masal gösterileri  yapılmaktadır.

        

     Kütüphanemize alınan 2 değişik Ulusal Gazete ve 5 yerel Gazete. Ayrıca Bakanlığımızca abone olunan 65 e yakın süreli yayın okuyucularımız güncel bilgilere ulaşabilmektedir.

         

      Zaman zaman ilçemizde bulunan anaokullarıyla, İlköğretim ve lise dengi okullarla ilişkiye girilerek, çocuklarımıza kütüphaneyi öğretmek ve sevdirmek amaçlı geziler, masal saatleri düzenlenmektedir.

       

     Tüm yaptığımız faaliyetleri halkımızla paylaşmak adına BANDIRMA İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ adıyla bir facebook sayfası açılmış ve sık sık güncellenmekte olup Web sayfası içinde çalışmalar devam etmektedir.

 

     Cumhuriyet Savcılığı ile İrtibata geçilerek İlçemizde Bulunan kapalı Cezaevin de bulunan hükümlü ve vatandaşların istifadesine sunulmak üzere kurum ile protokol imzalanarak belli süre aralığında ödünç kitap verilerek vatandaşların hizmetine sunulmaktadır.  
Sesli Kİtap
E-Kitap
 
Sosyal Medya
İletişim Tel
Mesai Gün ve Saatleri
İstek ve Önerileriniz
 

"Bandırma
Halk Kütüphanesi Müdürlüğü"

 
Salı-çarşamba- Perşembe-cuma-Cumartesi 08:30/17:30
(Öğle Arası Kütüphanemiz AÇIK)  
Pazar-Pazartesi 
Hafta Tatilidir.
Resmi tatil günleri ve tATİL İlan edilen günlerde kütüphanemiz Kapalıdır...
 
  
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 718 kez gösterilmiştir.